Estetická chirurgia

Estetická chirurgia je súčasťou plastickej chirurgie a je zameraná na odstraňovanie alebo zmierňovanie estetických chýb. V rámci nej sa vykonávajú zákroky, ktoré klient môže, ale nemusí podstúpiť, a preto je potrebné zo strany klienta sa k nim i takto postaviť. Klient musí byť dokonale informovaný o povahe zákroku, o možnostiach zlepšenia svojho stavu, i o jeho možných komplikáciách a prípadných nedostatkoch. Vždy operujeme len zdravého klienta a klienta s reálnymi požiadavkami. I keď si to mnohí myslia, plastická a estetická chirurgia nedokáže robiť zázraky. Môže len zlepšiť alebo upraviť to, čo matka príroda zanedbala. Preto pred rozhodnutím klienta podrobiť sa estetickej operácii je potrebný dostatok času na pohovor o jeho problémoch. Klient musí mať k chirurgovi dôveru. Dobrý a seriózny estetický chirurg - profesionál s porozumením vypočuje problémy klienta. Medzi záujemcom o estetickú operáciu a chirurgom musí dôjsť ku zhode v riešení jeho problému. Keď k nemu dôjde, chirurg klientovi vysvetlí typ operácie, predoperačnú prípravu, spôsob vykonania operácie, znecitlivenie, pooperačné obdobie a všetky možné komplikácie a prípadné riziká príslušnej operácie a odpovie na všetky jeho otázky. Keďže sa vždy v konečnom dôsledku jedná o operáciu, na ktorú každý človek reaguje osobitne, netreba sa tomuto pohovoru vyhýbať a operáciu zľahčovať. Práve podľa pohovoru a upozornenia chirurga aj na možné negatíva poznáte zodpovedného odborníka. V prípade každej estetickej operácie sa jedná o seriózny operačný zákrok, ktorý môže mať svoje komplikácie a riziká. Týmto sa nevyhnú ani svetoznáme pracoviská. Len jednoznačne dobré výsledky má len podvodník a nič nepokazí len ten, kto nič nerobí. Mnohým však vieme predísť dokonalou znalosťou operačnej techniky podľa posledných poznatkov a postupov i dlhoročnou praxou. Výsledok operácie i tak vždy nemusí byť rovnaký. Závisí to i od klienta samotného a od toho ako sa zachová jeho organizmus.

Ľudský organizmus ako vysoko špecializované tkanivo sa vždy hojí jazvou. Bez jaziev nie je možný operačný zákrok nikde na svete. Plastická chirurgia však disponuje špecifickými postupmi (umiestnenie rezov, technika operácie), špecifickými materiálmi (šitie, zakrytie operačnej rany) a vybavením (nástroje a prístroje), čo umožňuje jazvy ukryť, urobiť jemnými a čo najkrajšími. Je však potrebné rátať s určitým časom (6 - 12 mesiacov) potrebným na vyzretie jazvy. Tomu dopomáhajú rôzne podporné prostriedky na hojenie jaziev, vyhýbať sa ÚV žiareniu niekoľko mesiacov po operácii, v určitých prípadoch zvýšený telesný kľud a podobne. Napriek tomu môže vzniknúť v ojedinelých prípadoch škaredšia jazva, čo závisí i od reakcie organizmu na zákrok. I tú je však niekedy možné korigovať.

Cieľom estetickej chirurgie je zlepšiť vzhľad, nie vytvoriť iného človeka. To je možné len v sci-fi románoch a filmoch. Definitívny výsledok operácie sa hodnotí všade na svete najskôr po pol roku.

Nezanedbateľná je i cena operačného zákroku. Dosiahnuť kvalitný výsledok operačného zákroku, previesť najnovšie poznatky zo školení do praxe, používať čo najlepšie materiály, nástroje a prístroje a to všetko niečo stojí. Pozor na pracoviská s nízkou cenou! Kvalita znamená viac ako i 50 % zľava!

Prečo voliť pre estetické zákroky súkromné zariadenia? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Súkromné zariadenie vie poskytnúť špičkovú kvalitu, individuálny prístup, diskrétnosť, zachovanie lekárskeho tajomstva, kvalitnú starostlivosť, v prípade potreby i doma - to, o čom sa klientom v štátnom zariadení môže len snívať.

Na záver doporučujem: získať čo najviac informácií o príslušnom chirurgovi a jeho výsledkoch, preveriť si jeho kvalifikáciu (bezpodmienečne atestácia z plastickej chirurgie) a ďalšie vzdelávanie (certifikáty), pozorne vnímať jeho postoj k problémom, serióznosť jeho vystupovania, mať istotu o tom, kto bude operovať (odborný garant ešte nezaručuje, že bude i operovať, resp. že to skutočne vie).

Ak ste stále stotožnení so svojím prianím vyzerať lepšie, a tým čo ste si doteraz prečítali, pokračujte v čítaní ďalej.

V našom zariadení dostanete o každom jednotlivom zákroku i písomné informácie a absolvujete ústny pohovor o ňom. V prípade, že sa pre zákrok rozhodnete, podpíšete zmluvu o operačnom zákroku a informovaný súhlas pacienta o zákroku, z ktorých Vám ostane kópia, ktorá slúži ako prípadná záruka na výsledok operácie a jeho možnú bezplatnú korekciu. Do ruky dostanete lekársku správu a potvrdenie o zaplatení. To všetko je výsledkom serióznosti práce nášho zariadenia, v ktorej pokračujeme už štrnásty rok.


Estetická chirurgia

Operácia nosa - buď len chrupavkovej alebo len kostenej časti nosa, najčastejšie oboch, prípadne vybočenia prepážky. Ambulantný zákrok v miestnom alebo celkovom znecitlivení, nevyžaduje hospitalizáciu. Rekonvalescencia 14 - 21 dní.

Operácia očných viečok - odstránenie prebytočnej kože, prípadne tukového váčiku z viečka. Omladzujúci zákrok. Ambulantný zákrok v miestnom znecitlivení, nevyžaduje hospitalizáciu. Rekonvalescencia cca 7 - 10 dní.

Zväčšenie prsníkov - nedostatočne vyvinutých alebo zmenšených po schudnutí implantátmi. Implantát nepoškodzuje mliečnu žľazu, nebráni kojeniu! Ambulantný zákrok v celkovom znecitlivení, nevyžaduje hospitalizáciu. Rekonvalescencia 10 - 14 dní. Používame vysoko kvalitné okrúhle i anatomické implantáty firiem Eurosilicone a Nagor (dovozca Siklienka).

Zdvihnutie prsníkov - po ich poklesnutí pri dostatočnom objeme tkaniva. Redukuje sa len koža, žľaza sa neredukuje, je možné neskoršie kojenie. Zákrok v celkovom znecitlivení, vyžaduje hospitalizáciu jednu noc. Rekonvalescencia 10 - 14 dní.

Zmenšenie prsníkov - po ich ochabnutí pri nadmernom objeme tkaniva. Redukuje sa žľaza a koža, neskoršie kojenie je otázne. Zákrok v celkovom znecitlivení, vyžaduje hospitalizáciu jednu noc. Rekonvalescencia 10 - 14 dní.

Zmenšenie prsníkov u mužov - gynekomastia. Obvykle len redukcia objemu. Zákrok v celkovom znecitlivení, nevyžaduje hospitalizáciu. Rekonvalescencia 10 - 14 dní.

Botulotoxín - odstraňovanie vrások tváre, krku a dekoltu. Po niekoľkominútovom zákroku odchod domov, efekt do týždňa.

Aplikácia výplňových materiálov TEOSYAL - okamžité odstránenie vrások a zväčšenie pier pomocou vysoko čistej kyseliny hyalurónovej. Rekonvalescencia 3 dni. Viac informácií: www.teosyal.sk

Zväčšenie pier - pri úzkej a nevýraznej pere operačne alebo výplňou vlastným tukom. Ambulantný zákrok v miestnom znecitlivení, nevyžaduje hospitalizáciu. Rekonvalescencia pre opuch až 21 dní.

Operácia previsnutého brucha - redukuje sa koža a tuk, obvykle sa súčasne vykonáva i spevnenie ochabnutých brušných svalov. Zákrok v celkovom znecitlivení, vyžaduje hospitalizáciu jednu noc. Rekonvalescencia 10 - 14 dní.

Operácia odstávajúcich ušníc - odstránenie odstávania ušníc. Ambulantný zákrok v miestnom znecitlivení, nevyžaduje hospitalizáciu. Rekonvalescencia cca 10 - 14 dní.

Liposukcia - odsávanie tuku z určitých problémových oblastí tela. Nie je náhradou schudnutia! Ambulantný zákrok v celkovom znecitlivení, nevyžaduje hospitalizáciu. Rekonvalescencia 7 - 10 dní.

Odstraňovanie výrastkov kože, cievok - skrášľujúci zákrok. Ambulantný zákrok v miestnom znecitlivení, nevyžaduje hospitalizáciu. Rekonvalescencia cca 6 - 7 dní.

Sklerotizácia - estetické odstraňovanie rozšírených žíl a žiliek na dolných končatinách pomocou aplikácie špeciálneho sklerotizačného roztoku. Sú potrebné elastické pančuchy.

Novinka! Laser/IPL - odstraňovanie jaziev po operácii, akné, strií, vrások, žiliek na nohách, epilácia. Po zákroku trvajúcom do pol hodiny odchod domov, temer bez rekonvalescencie.

Iné operácie

Vykonávame i zákroky hradené zdravotnou poisťovňou, ku ktorým patrí odstraňovanie materských znamienok, kožných a podkožných nádorov zhubných i nezhubných, operácie niektorých chorôb, poranení a poúrazových stavov, prípadne vrodených chýb, ktoré môžeme riešiť ambulantne.